بودزوناید
مزالازین Mesalazine

یادآوری: پزشک معالج این دارو را براساس نوع بیماری و وضعیت خاص شما تجویز نموده است، لذا به توصیه های پزشک خود در زمینه مصرف دارو کاملا توجه داشته باشید !این دارو که با نام تجاری پالمی کورت(Pulmicort) نیزشناخته می شود، به شکل اینهالر ( اسپری تنفسی) و محلول استنشاقی در دسترس قرار دارد. این دارو از آزاد شدن موادی در بدن جلوگیری می کند که عامل ایجاد التهاب اند، لذا تحریک و تورم مجاری تنفسی را کاهش می دهد. این دارو پیشگیری کننده تنگی نفس است، اما ممکن است پس از وقوع حملات آسم کمک کننده نباشد.حتما پزشک یا داروساز خود را در جریان اطلاعات زیر قرار دهید:

ابتلا به بیماری های:کبدی، پوکی استخوان و عفونت های باکتریایی، قارچی و ویروسی

مصرف داروهای: آنتی بیوتیک ها( اریترومایسین یا کلاریترومایسین)؛ داروهای ضد قارچ( کتوکونازول یا ایتراکونازول)؛ داروهای ضد افسردگی( فلوکستین، فلوکستین، آمی تریپتیلین و ایمیپرامین)

بروز این عوارض( بعد از مصرف): احساس ضعف، تهوع، بدتر شدن وضعیت تنفس، مشکلات بینایی و گوش درد به همراه تبممکن است این عوارض در شما ظاهر شود:

سردرد، درد شکم، اسهال، پیدا شدن لکه های سفید در لب و دهان، عطسه، آبریزش و خونریزی از بینی و پوکی استخوان در مصرف طولانی مدت

مصرف در بارداری و شیر دهی:

هنوز عوارضی از مصرف این دارو در دوران بارداری گزارش نشده است( دسته B)، اما پزشک را در جریان بارداری قرار دهید. بهتر است که این دارو در دوران شیردهی مصرف نشود.

4 امتیاز + / 0 امتیاز - 1393/05/30 - 22:34 Share on Google+