آیا همه غذاهای دریایی خوب هستند؟
خیر. برخی از سخت‌پوستان مانند میگو،کلسترول بالایی دارند. همین‌طور برخی محصولات دریایی مانند شمشیر ماهی و تن می‌توانند حاوی بالاترین سطح سموم صنعتی باشند. پس نباید آنها را بیش از سه بار در هفته بخورید.
من جوان و سالم هستم و تا به حال به دکتر مراجعه نکرده‌ام. آیا کار بدی می‌کنم؟
مطلب ابتدایی این است که شما تا سن 40 سالگی کمترین نیاز را برای مراجعه به دکتر دارید. اما آزمایش‌های استانداردی مانند کلسترول، فشار خون و از این نوع تست‌ها هستند که دست کم باید هر 5 سال یک بار انجام شوند. پس بهتر است یک وقت ملاقات از پزشک بگیرید.
من وزنم بالا است و زیاد عرق می کنم. چرا؟
عرق کردن یکی از روش‌هایی است که بدن از عهده اضافه وزن شما برمی‌آید. پس به کم کردن وزن کمک می‌کند. اما عملکرد تیروئید شما نیز باید بررسی شود. تیروئید پرکار سبب تعریق زیاد می‌شود اما این مسئله قابل درمان است.
اگر هر هفته یک ساعت ورزش کنم، آیا مطابق با 20 دقیقه ورزش 3 روز در هفته است؟
به نظر شما هر روز مسواک زدن بهتر است یا فقط یکشنبه‌ها مسواک زدن برای مدت طولانی؟! معلوم است که بهتر است یک روز در میان ورزش کنید.
آیا چیدن علف‌های هرز نوعی ورزش به شمار می‌آید؟
بله به شرطی که زیاد کمرتان را خم نکنید و به شکمتان فشار بیاورید
ورزش پشت فرمان
من هر روز 45 دقیقه تا حومه شهر و بالعکس رانندگی می کنم. آیا راهی هست که وقتی پشت فرمان هستم بتوانم ورزش کنم؟
بله در حال رانندگی عضلات باسن را هر چقدر که می‌توانی سفت کن و فشار بده. این کار را پنج بار به مدت 30 ثانیه انجام داده و 10 ثانیه استراحت کن. بعد پشت فرمان خم و راست شو. ماهیچه‌های باسن را 20 مرتبه منقبض کرده و رها کن. بعد: شانه‌های خود را آنقدر بالا بیاور که نزدیک گوش‌هایت شود و برای 10 ثانیه نگهدار. بعد استراحت کن. این حرکت را هم پنج بار تکرار کن. و بعد می‌بینی که رسیدی!
آیا واقعا پول‌ها آلوده است؟ آیا باید پس از دست زدن به آن حتما دست‌هایم را بشویم؟
در یک پژوهش نشان داده شد كه 94درصد اسکناس‌ها بیماری‌زا یا به طور بالقوه دارای ترکیبات بیماری‌زا بودند. مطلب قابل توجه اینکه، پژوهش دیگری نشان داده که 92درصد اسکناس‌های آزمایش شده دارای میكروب‌های خطرناك بودند. اما آیا در پایان روز آنها برای ما خطری ایجاد می‌کنند؟ خیر. پوست ما خود به خود یک مانع ایجاد می‌کند البته بد هم نیست كه بلافاصله دست‌تان را بشویید چون ممكن است دست‌تان را به دهان ببرید. فقط از دردهان گذاشتن اسکناس خودداری کنید.
صدای تق تقی که در مفصل ران، بازو یا زانو هنگام کشیدن عضلات یا ورزش شنیده می‌شود چیست؟
وقتی مفاصل‌تان را می‌کشید، فضای خالی‌ای ایجاد می‌شود که به طور تحت‌اللفظی گاز را از مایع درون مفصل بیرون می‌آوردواین گاز می‌ترکد ایجاد صدا می‌كند. در كل مسئله مهمی نیست.

6 امتیاز + / 0 امتیاز - 1393/12/04 - 12:26 Share on Google+
دیدگاه  
cod99

ooo

1393/12/13 - 13:19