جسد دختر بچه موميايي شده در اصفهان كشف شد !

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي انتظامي استان مركزي از كشف يك جسد دختر بچه موميايي شده با قدمت حدودا 4500 سال در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اراك، نبي‌الله حيدري پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش پليس اطلاعات نيروي انتظامي استان مركزي و همكاري پليس اصفهان يك جسد موميايي شده متعلق به يك دختر 10 ساله در شهر اصفهان كشف و ضبط شد.
وي با بيان اينكه كشف جسد موميايي شده واقعي در كشور طي چند قرن اخير يك پديده نادر است، تصريح كرد: پليس اطلاعات نيروي انتظامي استان مركزي با كسب اطلاعاتي مبني بر اينكه عده‌اي قاچاقچي در شهر اراك و اصفهان قصد فروش يك جسد موميايي شده به قيمت 3 ميليارد و 500 ميليون تومان به يكي از كشور هاي خارجي را دارند، رسيدگي به موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
فرمانده نيروي انتظامي استان مركزي خاطرنشان كرد: پليس اطلاعات استان مركزي در مدت زماني كوتاه اعضاي باند را شناسايي كرده و با خريد سوري در بين اعضاي باند نفوذ كرد.
حيدري تصريح كرد: با نفوذ عوامل انتظامي در بين اعضاي باند و شناسايي متهمان كه دو نفر از آنها اهل اراك و دو نفر ديگر اهل اصفهان بودند‌، محل نگهداري جسد در شهر اصفهان شناسايي شد كه روز گذشته با نيابت قضايي پليس اصفهان جسد كشف و متهمان دستگير و به پليس اطلاعات استان مركزي دلالت داده شدند.
فرمانده نيروي انتظامي استان مركزي با بيان اينكه به گفته متهمان اين جسد در يكي از تپه‌هاي جيرفت كرمان كشف شده است، اضافه كرد: هم اكنون كارشناسان در حال تعيين قدمت اين جسد هستند.

1 امتیاز + / 0 امتیاز - 1393/12/17 - 16:22 Share on Google+
دیدگاه  
cod99

اسمش چی بوده

1393/12/28 - 10:55