خوراکی های ضدسرطان
تمام سبزی‌های برگ سبز تیره، دشمنان شماره یک سرطان محسوب می‌شوند اما در میان آنها، کلم بروکلی یک چیز دیگر است! کلم بروکلی، ترکیبی به نام سولفورافین دارد که می‌تواند با افزایش سطح آنزیم‌های محافظت‌کننده از بدن، جلوی ابتلا به سرطان‌های پستان، کبد، ریه، پروستات، پوست، معده و مثانه را بگیرد و از انتشار سلول‌های سرطانی در بدن هم پیشگیری کند.
انواع توت‌ها

آنتوسیانین‌ها و ریزمغذی‌های مختلف موجود در انواع توت‌ها هم می‌توانند عاملی بسیار موثر در پیشگیری از ابتلا به سرطان‌های کولون، دهان، پوست و مری محسوب شوند.
گوجه‌فرنگی

در حال حاضر سالانه بیش از ۸ هزار زن در سراسر جهان به‌دلیل ابتلا به سرطان تخمدان، جان خود را از دست می‌دهند. محققان ثابت کرده‌اند لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی که نوعی کاروتنویید است، می‌تواند تاحد مطلوبی جلوی ابتلا به سرطان تخمدان یا پیشگیری از رشد سلول‌های سرطانی و مرگ‌ومیر ناشی از آن را در خانم‌ها بگیرد. لیکوپن گوجه‌فرنگی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان‌های ریه، پروستات و معده هم بسیار مفید و موثر است.
گردوی خام

این مغز حاوی نوعی کلسترول گیاهی است که تاثیر مثبتی در پیشگیری از ابتلا به سرطان پستان و پروستات دارد و می‌تواند جلوی رشد سلول‌های سرطانی مربوط به این دو نوع سرطان را هم در بیماران مبتلا بگیرد.
سیر تازه
ترکیب‌های مختلف و متنوع موجود در سیر می‌توانند اثر نیتریت و نیترات‌های موجود در غذاهای فرآوری‌شده را خنثی کنند و جلوی ابتلا به سرطان‌های پستان، کولون، مری و معده را تاحدی بگیرند. تحقیقات جدید ثابت کرده‌اند احتمال ابتلا به سرطان کولون در خانم‌هایی که هر روز سیر مصرف می‌کنند، ۵۰ درصد کمتر از خانم‌هایی است که علاقه‌ای به مصرف این سبزی پرخاصیت ندارند.

3 امتیاز + / 0 امتیاز - 1394/02/17 - 01:48 Share on Google+
پیوست عکس:
خوراکیهای-سرطانزا-و-ضدسرطانی-1 - Copy.jpg
خوراکیهای-سرطانزا-و-ضدسرطانی-1 - Copy.jpg · 620x430px, 67KB