شیاف و پماد انتی هموروئید(ANTIHEMORRHOID)
داروهای بدون نسخه مصرفی در درمان هموروئید نباید بیشتر از ۷ روز استفاده شوند. اگر بعد از این دوره مشکل بهبود نیافت بیمار باید جهت بررسی دقیق تر به پزشک مراجعه نماید. هموروئید در صورت عدم درمان می‏تواند منجر به بیرون زدگی، در نتیجه آلوده شدن عروق مربوطه با مدفوع و یا خونریزی این رگها شود.

● مکانیسم اثر:

این دارو دارای اثرات قابض ، ضدالتهاب و ضددرد و بی حس کننده موضعی می باشد

● موارد مصرف:

شیاف پماد آنتی هموروئید جــهت درمــان علامتی هموروئید داخلی و دیگر اختلالات مجرای معقدی مانند التهاب راســت روده ، شقاق همراه با فیستول و آزردگی و خارش اطراف معقد مصرف میشود بطوریکه یک شیاف پــس از هر اجابت مزاج مصرف می شود . قابل ذکرست که تعداد شیاف مصرفی در روز نباید بیش از مــقدار تجویزی توسط پزشک باشد .

در درمان علامتی هموروئید خارجی و هموروئید پرولاپس یافته و سایر بیماریهای دردناک اطراف مقعد و همچنین در درمان خارش قسمت خارجی دستگاه تناسلی زنان و خارش مقعد مصرف می شود .

● عوارض جانبی:

عوارض جانبی این دارو ممکن است در اثر استعمال بیش از حد مجاز آن بروز نماید در صورت بروز عوارضی مثل خارش ، قرمزی ، راش پوستی ، سوزش و درد و واکنشهای حساسیتی و خونریزی مقعدی که قبل از استعمال دارو وجود نداشته است به پزشک خود مراجعه نمائید .

● نکات قابل توصیه:

• دارو را طبق تجویز پزشک استفاده کنید .
• قبل از استعمال پماد ، مقعد را کاملا” با آب و صابون شسته و تمیز نمائید .
• قبل و پس از استفاده از اپلیکاتور آنرا با آب و صابون شسته و تمیز نمائید .
• چنانچه استعمال یک نوبت از دارو را فراموش کردید به محض به یادآوردن آنرا استعمال نمائید ولی اگر زمان استعمال نوبت بعدی فرارسیده باشد از مصرف دوباره دارو خودداری کنید .

● تداخل دارویی :

داروهای‌ مسدد بتا آدرنرژیک‌ از طریق‌ کاهش‌ جریان‌ خون‌ کبدی‌، ممکن‌ است‌ سرعت‌ متابولیسم‌ لیدوکائین‌ موجود در فرآورده‌ را کاهش‌ دهند. سایمتیدین‌ از طریق‌ کاهش‌ متابولیسم‌ داروهای‌ موجود در این‌ فرآورده‌ ممکن‌ است‌ متابولیسم‌ آنها را به‌ تاخیر بیاندازد.

● هشدارهـــــــا :

در صورت بروز خونریزی با پزشک معالج خود تماس حاصل نمائید .

چنانچه پس از گذشت ۱ یا ۲ هفته از مصرف دارو بهبودی حاصل نگردید و یا علائم درد ، تورم ، تحریک و قرمزی بدتر شد به پزشک خود مراجعه نمائید .
قبل از قطع استعمال دارو با پزشک خود مشورت نمائید.

● مقدار مصرف:

یک اپلیکاتور و یا یک شیاف پماد ، صبح و شب برحسب نیاز و بر اساس دستور پزشک مصرف شود .

● بارداری و شیردهی:

استعمال این دارو در بارداری و شیردهی تنها با توصیه پزشک می باشد .

● شرایط نگهداری:

دارو در دمای پایین تر از ۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری و از یخ زدگی محافظت گردد. دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

● اشکال داروئی :

پماد آنتی هموروئید در تیوبهای ۱۵ گرمی به بازار عرضه می گردد . و

3 امتیاز + / 0 امتیاز - 1393/05/14 - 17:28 Share on Google+